Magiczna Górka

Nieopodal Wałcza znajduje się Magiczna Górka

Butelki, które samoistnie wtaczają się pod górkę i samochody, które przy wyłączonym silniku (oczywiście na jałowym biegu) jadą pod górkę – takie zjawiska można zaobserwować na tajemniczej Magicznej (tudzież Czarodziejskiej) Górce – asfaltowej, leśnej drodze leżącej między Strącznem a Rutwicą (niespełna 10 kilometrów od Wałcza).

Jak dojechać do Magicznej Górki?

Będąc w Wałczu musimy się kierować drogą krajową nr 22 w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. W pierwszej wiosce (Strączno) skręcamy w prawo w kierunku Rutwicy. Zaraz po wyjeździe ze Strączna mamy kolejny drogowskaz na Rutwicę (skręcamy w lewo) i jedziemy około 2- 3 kilometry, aż do parkingu leśnego. Miejsce Magicznej Górki oznaczone zostało tablicą informacyjną.

Lokalizacja:

 

Skąd te zjawiska na Czarodziejskiej Górce?

Istnieje wiele mitów i spiskowych teorii. Jedna mówi o złudzeniu optycznym, inna zaś o podziemnych „prądach wodnych”, jednak zamiast debatować nad rozwiązaniem zagadki polecamy wybrać się samemu (koniecznie z butelką i poziomicą 😉 ) i sprawdzić na własnej skórze to magiczne zjawisko.

Related articles

Stowarzyszenie Miłośników Wody „DRAKO”

Stowarzyszenie Miłośników Wody DRAKO Wałcz jest organizacją pozarządową o celach niezarobkowych. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i wolontariatu. Skupiamy w swoich szeregach wielu wybitnych sportowców, którzy reprezentowali nasz kraj w zawodach na najwyższym poziomie w Polsce i za granicą . Trzon organizacyjny stowarzyszenia: Anna Freimut – prezes stowarzyszenia, koordynator wszystkich projektów, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Racicach […]

Wałeckie lasy – raj dla grzybiarzy

Lasy wokół Wałcza to piękne i czyste tereny. W lasach pełno jest wszelkiego rodzaju grzybów, nic więc dziwnego, że ciągnie do nich cała rzesza grzybiarzy z różnych regionów kraju. W zasadzie w jakim kierunku udamy się z Wałcza – zawsze trafimy na piękny las.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *