Magiczna Górka

Nieopodal Wałcza znajduje się Magiczna Górka

Butelki, które samoistnie wtaczają się pod górkę i samochody, które przy wyłączonym silniku (oczywiście na jałowym biegu) jadą pod górkę – takie zjawiska można zaobserwować na tajemniczej Magicznej (tudzież Czarodziejskiej) Górce – asfaltowej, leśnej drodze leżącej między Strącznem a Rutwicą (niespełna 10 kilometrów od Wałcza).

Jak dojechać do Magicznej Górki?

Będąc w Wałczu musimy się kierować drogą krajową nr 22 w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. W pierwszej wiosce (Strączno) skręcamy w prawo w kierunku Rutwicy. Zaraz po wyjeździe ze Strączna mamy kolejny drogowskaz na Rutwicę (skręcamy w lewo) i jedziemy około 2- 3 kilometry, aż do parkingu leśnego. Miejsce Magicznej Górki oznaczone zostało tablicą informacyjną.

Lokalizacja:

 

Skąd te zjawiska na Czarodziejskiej Górce?

Istnieje wiele mitów i spiskowych teorii. Jedna mówi o złudzeniu optycznym, inna zaś o podziemnych „prądach wodnych”, jednak zamiast debatować nad rozwiązaniem zagadki polecamy wybrać się samemu (koniecznie z butelką i poziomicą 😉 ) i sprawdzić na własnej skórze to magiczne zjawisko.

Related articles

Grupa Warowna Cegielna – skansen fortyfikacyjny

Obowiązkowy przystanek każdego miłośnika militariów (i nie tylko). Ciekawa wystawa zabytkowych pojazdów wojskowych i róznych militariów z okresu II Wojny Światowej. fot.Mateusz Kłys fot. Mateusz Kłys   Wstęp do skansenu jest bezpłatny (można wykupić usługę przewodnika). Więcej aktualnych informacji na stronie www.bunkry.eu. godziny otwarcia: 15.04 – 15.10 poniedziałek – nieczynne wtorek – piątek 10.00 – 19.00 sobota […]

Paintball Wałcz

Jeśli lubisz grać w paintball, lub nigdy tego nie robiłeś, ale chciałbyś spróbować mamy coś dla Ciebie! Paintball Wałcz oferuje kompleksową ofertę dla osób, które chcą zagrać w paintball. W ofercie znajduje się zarówno usługa pełnej organizacji imprezy paintballowej jak też samo wypożyczenie profesjonalnego sprzętu do paintballa. Do gry oferujemy dwa profesjonalne pola (leśne i fabryka) położone […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *