Stowarzyszenie Miłośników Wody „DRAKO”

Stowarzyszenie Miłośników Wody DRAKO Wałcz jest organizacją pozarządową o celach niezarobkowych. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i wolontariatu. Skupiamy w swoich szeregach wielu wybitnych sportowców, którzy reprezentowali nasz kraj w zawodach na najwyższym poziomie w Polsce i za granicą .
Trzon organizacyjny stowarzyszenia:
Anna Freimut – prezes stowarzyszenia, koordynator wszystkich projektów, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Racicach w 2014 roku
Paweł Łakomy – sekretarz, odpowiedzialny za organizacja i koordynacja imprez sportowych, olimpijczyk z Atlanty i Sydney
Jolanta Stańczak – skarbnik, odpowiedzialna za współpracę z jednostkami oświatowymi, trenerka kajakarstwa, olimpijka z Seulu
Ireneusz Szpynda, Zdzisław Ryder -nauczyciele i trenerzy kajakarstwa wspomagający współpracę z jednostkami oświatowymi
Maciej Freimut – członek zarządu odpowiedzialny za współpracę ze związkami i organizacjami sportowymi, olimpijczyk z Seulu, Atlanty i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

W Stowarzyszeniu naszym są osoby czynne zawodowo, m.in. policjanci, żołnierze, nauczyciele, przedsiębiorcy. Chcąc podzielić się swoim doświadczeniem w sportach wodnych służymy pomocą społeczności regionu wałeckiego, która wybrała zdrowy tryb życia uprawiając sport i biorąc udział w zawodach wyścigów smoczych łodzi.
Smocze łodzie to drużynowy sport wodny. Wywodzi się z południowej Azji (Chiny) gdzie na tradycyjnych smoczych łodziach pływano od tysiącleci. Współczesne, sportowe łodzie, mniejsze od tradycyjnych, mieszczą 22 osoby, w tym 20 zawodników, bębniarza nadającego rytm wiosłowania i sternika. Od lat osiemdziesiątych XX wieku wyścigi smoczych łodzi zaczęły zyskiwać na popularności na całym świecie. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości będzie kolejną dyscypliną olimpijską. Smocze łodzie przekształciły się w jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu. Międzynarodowa Federacja Smoczych Łodzi grupuje ponad 50 federacji narodowych, a liczba uprawiających ten sport osób szacowana jest na kilkadziesiąt milionów. Jako najbardziej zespołowy z popularnych sportów wodnych – jest szczególnie ceniony przez szkoły, duże firmy i inne instytucje pragnące integrować swoich pracowników.

Planowane imprezy organizowane przez SMW „DRAKO” w roku 2015:

  • Wyścig pokazowy smoczych łodzi przy okazji organizowanego cyklicznie Memoriału Góreckiego i Matłoki w Wałczu (30.05.2015)
  • Festiwal Natury – 13 czerwca 2015
  • Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie oraz Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Wałcza w Smoczych Łodziach. (25-26.07.2015)
  • Masa kajakowa za Smokiem podczas Biegu Filmowego – imprezy cyklicznej Miasta Wałcz.
  • Pierwsze Mistrzostwa Szkół regionu wałeckiego.
  • Pierwsze Mistrzostwa Zakładów Budżetowych
  • Pierwsze Mistrzostwa Spółek i innych podmiotów
  • Ferie ze Smokiem

Więcej informacji na stronie: drakowalcz.pl

 

Related articles

Paintball Wałcz

Jeśli lubisz grać w paintball, lub nigdy tego nie robiłeś, ale chciałbyś spróbować mamy coś dla Ciebie! Paintball Wałcz oferuje kompleksową ofertę dla osób, które chcą zagrać w paintball. W ofercie znajduje się zarówno usługa pełnej organizacji imprezy paintballowej jak też samo wypożyczenie profesjonalnego sprzętu do paintballa. Do gry oferujemy dwa profesjonalne pola (leśne i fabryka) położone […]

Magiczna Górka

Nieopodal Wałcza znajduje się Magiczna Górka Butelki, które samoistnie wtaczają się pod górkę i samochody, które przy wyłączonym silniku (oczywiście na jałowym biegu) jadą pod górkę – takie zjawiska można zaobserwować na tajemniczej Magicznej (tudzież Czarodziejskiej) Górce – asfaltowej, leśnej drodze leżącej między Strącznem a Rutwicą (niespełna 10 kilometrów od Wałcza). Jak dojechać do Magicznej […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *